Pojďte nás navštívit
Dělnická 39, Brno-Komín
Volejte zdarma

Realitní zpravodaj

Jak prodat nemovitost s hypotékou

napsal ACreal.cz | 14.11.2017

Našli jste před pár lety vysněné bydlení a rozhodli jste se ho financovat pomocí hypotéky? Pokud jste si na sebe vzali tento dlouhodobý závazek, zřejmě jste předpokládali, že ve vytouženém domově zůstanete už nastálo. Pak se ale Vaše rodina rozrostla, přišla pracovní nabídka z jiného města nebo jste se rozhodli zkusit štěstí za hranicemi. Co ale teď? Jak prodat byt či dům, na kterém visí úvěr?

Je hypotéka komplikací?

Přestože si celý proces vyžádá o trochu více papírování, nejedná se o neřešitelnou komplikaci, kvůli níž byste měli na prodeji tratit. Nejjednodušším a současně nejvýhodnějším řešením je najít zájemce, který od Vás koupí nemovitost i s hypotékou. V dnešní době financuje bydlení půjčkou většina lidí, proto se nemusíte bát, že by toto břemeno potenciální kupce odradilo. Naopak! Pokud jste si vzali úvěr za výhodných podmínek, může být pro kupujícího dokonce lákavé ho za stávajících regulí převzít. Banky jsou na tyto postupy zvyklé a nemají s převodem hypotéky problém. Jedinou podmínkou je bonita nového držitele, který prochází stejným schvalovacím procesem, jaký za sebou máte i Vy.

Nevíte si rady? Pomůžeme vám!

Máte-li pochybnosti, kde solidního zájemce najít či jak nastavit prodejní cenu, když je nemovitost zatížena úvěrem, obraťte se s důvěrou na naši realitní kancelář. Díky neustálému pohybu na realitním trhu známe poptávku ze strany klientů a máme přehled o příslušné agendě a postupech. Díky tomu najdeme na Vaši nemovitost řádného kupce a současně za Vás převezmeme komunikaci s bankou včetně zajištění veškeré potřebné dokumenty. Vy ušetříte čas i starosti a společnými silami dotáhneme celý proces úspěšně do konce. Neváhejte a domluvte si s námi schůzku ještě dnes. Jsme připraveni začít okamžitě jednat!

Zpět do blogu
Sdílejte článek:
0 0 0
Načítání...

Přidejte Váš názor


Komentáře k článku (0)