Pojďte nás navštívit
Dělnická 39, Brno-Komín
Volejte zdarma

ul. Foltýnova 1+1

Naši realitní kancelář oslovil investor a prodejem bytu 1+1 v rekonstruovaném domě. Byt měl ale nájemníka a to se smlouvou na dobu neurčitou. Nájem byl již tržní, tedy stanovený majitelem a odpovídal běžným cenám na trhu, ale jednalo se vysloveně o investiční byt.

Jako specialista na Bystrc jsme velmi dobře znali tento typ bytu, mohli jsme proto zpracovat veškeré podklady, aniž bychom byt navštívili (stará smlouva na dobu neurčitou neměla sjednánu možnost vstupu do bytu), zpracovali jsme veškeré informace o domě a provedli propočet hodnoty bytu s ohledem na jeho výnos a nabídli na trhu. O byt byl velký zájem, ale museli jsme trpělivě každému vysvětlovat, že výsledná atraktivní cena je dána tím, že se jedná o byt výhradně na příjem z nájmu a není tedy možné v něm v dohledné době bydlet.

Postupně jsme vyselektovali několik málo zájemců, se kterými jsme měli osobní schůzku, probrali veškeré aspekty tohoto netypického obchodu a s vážným zájemcem si sjednali i přímou prohlídku bytu – nájemce byl ochoten k prohlídce svolit, protože jej zaujala naše profesionalita a velmi vstřícné jednání, které mu minimálně zasahovalo do jeho práv a kupec po nutné prohlídce složil rezervační zálohu a byt koupil. Majitel byl velmi spokojen, protože nečekal, že takovou transakci lze úspěšně provést a navíc za méně než tři měsíce nabízení i  když na byt nebylo možné čerpat hypotéku. Cena byla férově stanovena pro obě strany, tedy i nový vlastník byl spokojen, že učinil zajímavou investici do nemovitosti.

Naše realitní kancelář se specializuje na nejproblematičtější prodeje – nabízíme komplexní služby a naše znalost trhu nám umožňuje provádět i transakce, se kterými si běžné kanceláře neví rady. Jsme rádi za tento obchodní případ, který byl netypický, ale jeho vyřešení nás těšilo stejně jako naše klienty.

Pokud máte na prodej nemovitost s výraznou právní vadou, kontaktujete profesionály v oboru a společně najdeme řešení, které povede k prodeji.